Ako točiť vaše pneumatiky

Pneumatiky sú drahé. Chcete ich vydržať čo najdlhšie. Aby ste to urobili, musíte pneumatiky raz za čas otáčať (rôzne pokyny sa pohybujú od 6 000 do 16000).

Prečo je to také dôležité? Nezáleží na tom, aký druh auta idete, pneumatiky na každom rohu robia trochu inú prácu, čo znamená, že sa nosia inak. Najmä vozidlá s pohonom predných kolies robia z predných pneumatík oveľa ťažšie ako zadné kolesá – predná dvojica nesie všetku záťaž pre zrýchlenie a otočenie a väčšinu pre brzdenie. Okrem toho, predné kolesá nesú väčšinu svojej hmotnosti na prednej strane.

Ale nie ste mimo háku, ak riadite vozidlo s pohonom zadných alebo všetkých kolies. Každé auto bude nosiť svoje pneumatiky rôznymi spôsobmi len kvôli zvláštnostiam tohto pozastavenia alebo vyrovnania. Takže ich chcete otočiť – ak môžete.
Najdôležitejší krok: Uistite sa, že sa môžete otáčať

Nevynechajte tento krok! Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zistiť, či pneumatiky vášho vozidla možno otáčať vôbec. Mnohé úžitkové vozidlá používajú odstupňované veľkosti, čo zvyčajne znamená, že zadné pneumatiky sú širšie ako čelné steny (aj keď nie vždy, ako to dokazujú širšie predné pneumatiky na Audi RS3). V tomto prípade nemôžete na prednej strane naraziť na široké zadné pneumatiky.
Reklama – Pokračovať v čítaní nižšie

Výkonové vozidlá tiež niekedy používajú smerové pneumatiky, čo znamená, že vzor behúňa je určený na prácu v jednom smere (označený šípkou na bočnej stene, alebo všeobecnejšie vzorom behúňa v tvare písmena V). Nemôžete vymeniť tieto pneumatiky nabok na prednom alebo zadnom konci, pretože výmena strán by zmenila vzor behúňa nesprávnym smerom.
obraz
Goodyear Eagle F1 – smerová pneumatika.
Dobrý rok

Ešte jedna premenná: posunutie kolesa, čo znamená, že “hlboké” kolesá sú relatívne k telu vozidla. Niektoré autá môžu mať pneumatiky rovnakej veľkosti na všetkých štyroch rohoch, ale rôzne kolesá. Napríklad: Ak máte to šťastie, že vlastníte Chevrolet Camaro z / 28 z roku 2014, všetky pneumatiky sú rovnakej veľkosti, ale budete ich musieť z koliesok vybrať, aby ste ich mohli otáčať, pretože zadné kolesá sú širšie ako čela. , Skontrolujte, či je v príručke pre používateľa, pretože to nebude zrejmé len pri pohľade.
Ako točiť vaše pneumatiky
obraz
Máte na náhradnom koliesku náhradnú veľkosť? Márnivec. Ale môžete to dať do mixu aj keď otáčate pneumatiky.
Ezra Dyer
Reklama – Pokračovať v čítaní nižšie

Najprv urobte plán, kde sa každá pneumatika otočí.

Ak sú všetky vaše pneumatiky a kolesá rovnakej veľkosti a smeru: môžete uhlopriečne prepínať dopredu alebo dozadu, alebo pohybovať čelami do zadného uhlopriečneho rohu pri pohybe dozadu na rovnakej strane. Ak máte plnohodnotný náhradný diel na zodpovedajúce koleso, môžete získať naozaj análny retentent a pridať ho do mixu.

Ak máte neobsadené smerové pneumatiky: Posuňte zadné časti dopredu a naopak na tej istej strane vozidla. S neorientovanými rozloženými veľkosťami môžete len predné a zadné strany obchodovať.