Čo je to autodetailing

Jednoducho povedané, získanie podrobných informácií o vozidle znamená dôkladné čistenie vozidla pomocou špičkových nástrojov a produktov. Zvyčajne bude oddeľovač vykonávať aj niektoré ľahké kozmetické dotyky, ale proces nezahŕňa opravy laku ani opravy karosérie.

Opis vozidiel zahŕňa čistenie a rekonštrukciu interiéru a exteriéru vozidla. Cieľom je obnoviť lak odstránením škrabancov alebo krútiacich značiek, aby sa vozidlo vyzeralo takmer úplne nové, ako to urobil, keď ste ho vytiahli z predajne.

čo je auto podrobne
Jednoduché umývanie áut sa zbaví nečistôt na vonkajšej strane vášho auta, a ak vyčistite interiér, môžete zachytiť niektoré špinu s podtlakom, ale detaily vozidiel sa tento proces oveľa ďalej. Každé vozidlo, ktoré detailujeme, má každú poslednú nedokonalosť obrusovanú, leštenú alebo vysušovanú, takže je vhodná na zobrazenie v každej showroome.

Vzhľadom na to, že neexistujú žiadne stanovené pokyny, uvidíte veľkú rozmanitosť, čo sa týka služieb zahrnutých do úplných detailov. Vo Washose sa kompletný balík detailov skladá z exteriéru, ktorý detailne popisuje úpravu hliny a špičkový vosk, pokročilé čistenie interiéru s odstraňovaním škvŕn a ošetrením kože a obliekaním všetkých plastov.

II. Aký je rozdiel medzi automatickým umývaním a automatickým detailom?
Teraz, keď viete, aké sú podrobnosti o vozidle, budeme rýchlo načrtnúť rozdiely medzi automatickým umývaním a automatickým upresnením a ešte predtým, než budeme hovoriť o tom, prečo je detailné vyhotovenie automobilu veľmi dobrý nápad.

Okrem nákladov, ktoré sa pohybujú od 10 do 40 dolárov, typické umývanie automobilov pokrýva len časť čistenia, ktorú môžete získať z detailu, a tak dosahuje len zlomok výsledku.

auto detaily versus umývanie auta
Čo teda zahŕňa umývačka?

Väčšina umývačiek automobilov trvá od desiatich do dvadsiatich minút, kým ide z umývania na sušenie. Umývanie auta sa môže vykonávať ručne alebo strojmi (pohon cez automatické umývanie), ktoré vedú štetiny, mydlo a vodu na čistenie exteriéru vozidla.

Autoumyváreň má tendenciu byť povrchným očistením, zatiaľ čo auto detail je dôkladnejší a obnoviteľný.

III. Aké sú kroky v programe Auto Detailing?
Dôkladné detaily vozidiel pozostávajú z dvoch hlavných fáz: podrobný popis interiéru a detaily exteriéru. Chystáme sa prelomiť každú fázu, takže presne viete, čo môžete očakávať, keď dostanete svoje vozidlo podrobne. Neváhajte a požiadajte svojho technika, ak máte akékoľvek otázky o tomto procese, pretože väčšina z nich miluje zdieľať svoje umenie detailov s ostatnými.

auto podrobný proces
Vonkajšie detaily vozidiel
Začneme s vyčerpávajúcim vonkajším umývaním, aby sme odstránili toľko špiny, ako je to možné. Povolením mydla na penu sa špina a blato zmäknú a zdvíhajú z povrchu.

Ďalej, pomocou špeciálnych štetcov a čistiacich prostriedkov na kolesá odoberá všetok prach a špinu z kolies; brzdové strmene, oko, atď. Kolesá sú zvyčajne najšpinavé časti vozidla!

Po vyčistení kolies sa lakovňa umyje a suší zhora nadol pomocou umývacích prstov a mäkkých utierok z mikrovlákna. Lakovanie je potom lešteno pomocou automobilovej hlinenej tyče, ktorá odstraňuje pevne spájanú nečistotu povrchu vozidla, čo je čistý kabín vašej autá.

Ak je to potrebné, farba je leštená, aby sa odstránili škvrny od svetla, oxidácia a vírenie. Farbu je možné leštiť rukou alebo leštiacim strojom. Toto môže byť časovo náročnejšia časť podrobnej služby v závislosti od auta a stavu jeho laku.

Nakoniec sa farba voskuje tak, aby jej poskytla dodatočnú ochrannú vrstvu s použitím vysokokvalitného pastového vosku na báze karnauby. Táto pridaná ochrana má za následok výrazný lesk, ktorý ste videli pri prvom kúpe!

Zostávajúce vonkajšie časti, ako sú okná a ostatné gumové časti, sú následne leštený a metodicky vyčistený, čím sa dokončia dotyky vo všetkých rohoch karosérie vozidla a vonkajšieho obloženia, aby sa celé auto stalo jiskrom.

Vnútorné detaily vozidiel
Všetko čalúnenie vo vozidle je dôkladne vysušené a šampónované, aby sa odstránili škvrny a nečistoty. Ak je auto vybavené kožou, je to často upravené a vyčistené, aby sa odstránili nečistoty, ktoré sú hlboko zakorenené. Plasty a vinyl sú tiež riadne vyčistené a oblečené.

Nakoniec sa vnútorné sklo vyčistí a vyleští.

Dôležitý doplnkový krok

Čistenie pozície motora je dôležitým krokom, ale veľa ľudí jednoducho to neurobí. Dôvodom to je pravdepodobne, že niektorí ľudia sa nestarajú o to, ako ich auto vyzerá pod kapotou, alebo že si myslia, že len mechanici by sa mali snažiť vyčistiť tam kdekoľvek.

Po vyčistení pozície motora môžete ľahšie a rýchlejšie identifikovať akékoľvek problémy s motorom. Mechanici milujú prácu v čistej zátoke motora a ak má vlastník auta s vozidlom podrobne pred predajom, čistá pozícia motora môže urobiť veľký dojem na to, ako dobre je udržované auto. Ktokoľvek, kto nakupuje použité vozidlo, pravdepodobne pozrie pod kapotou a čistá pozícia motora môže zvýšiť hodnotu