Zarobiť viac? Toto sú najčastejšie príčiny zvýšenia platov

Ak naozaj chcete zarobiť viac, musíte si hľadať kvalitnú prácu. Pretože najčastejšie príčiny zvýšenia platu nie sú ani dobré služby, ani lojalita, ale nová práca. Prečo je to tak a prečo sú zamestnanci vo všeobecnosti nespokojní s platom, vysvetlite dve štúdie.

Pracovný portál Personalistka.sk, má výhody ako je bezplatná inzercia práce a inzercia práce zadarmo. Diligence alebo ciele nie sú dôvody na zvýšenie platov.

“Zaslúži som si viac!” – koľkokrát táto myšlienka prešla mojou hlavou. Ak veríte nedávnej štúdii, potom pravdepodobne veľmi často. Väčšina zamestnancov sa necíti za svoj výkon u zamestnávateľa zaplatená. A to nie je divu:

Väčšina zamestnancov chce zvýšiť plat

Peniaze nie sú všetko, ale osobitné ocenenie. Najmä v prípade služieb, ktoré ďaleko presahujú príslušný profil pracovných miest alebo vyššie pracovné zaťaženie v dôsledku zlyhania tímov, by zamestnávatelia urobili dobre, aby primerane odmenili zamestnancov. Vo väčšine spoločností však personálny rozvoj nie je zahrnutý do platovej štruktúry. Inými slovami, skutočné prínosy si ani nezaznamenávajú orgány kritické z hľadiska platov. Napríklad mnohí zamestnanci nikdy nedostanú požadovaný plat, ale naďalej zostávajú závislí na štartovacom plate. To sa odzrkadľuje v hodnotení zamestnávateľa: Väčšina respondentov by neodporučila súčasného zamestnávateľa na základe odmeny.

Skutočné dôvody zvyšovania platov nemajú nič spoločné zo starostlivosťou

Ktokoľvek, kto má srdce a chce odôvodniť “osobitným odhodlaním” alebo “dosiahnutými cieľmi”, že je “cennejší” v menovom zmysle, s najväčšou pravdepodobnosťou zlyhá. Menej ako desať percent zvyšovania platov sa priznáva kvôli špeciálnemu výkonu.

Nová práca prináša vyšší plat

“Pôvabná starostlivosť!” Niektorí si teraz môžu myslieť. “Okamžite novú prác!” – Tak drastické, tak správne, ak sa hľadá lepšia mzda. Pretože dobrá tretina, a teda aj väčšina, zlepšenia v oblasti mzdových výdobytkov sa získava v dôsledku zmeny zamestnania. Vzrušujúce v tejto súvislosti je, že “vyšší plat” stále nie je jedným z hlavných dôvodov pre hľadanie práce. Peniaze samozrejme nie sú všetko.